Atrakcje DE

Warto zobaczyć w okolicy:

Park Mużakowski

Park imponuje wykorzystaniem naturalnych walorów terenu. Położony jest w malowniczej dolinie Nysy Łużyckiej, na odcinku przełomu rzeki przez formacje geologiczne moreny czołowej, zwanej Łukiem Mużakowa. Dolina rozszerza się w tym miejscu do 1,5 km, a wznoszące się po obu stronach rzeki tarasy dochodzą do 60 m wysokości względnej. Od końca lat 80. XX wieku park jest przedmiotem polsko-niemieckiego projektu rewaloryzacji. W 2004 roku Park Mużakowski został uznany za pomnik historii i wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Park Mużakowski odwiedza rocznie ponad 300 tys. turystów z całego świata. Malowniczy teren można zwiedzać pieszo, rowerem lub konno.

Geościeżka Babina

Lubuskie coraz bardziej zadziwia i zachwyca. Jednym z miejsc na zachodzie naszego kraju, jest Łęknica i okolice tego zaledwie dwu i pół tysięcznego miasteczka. O wyjątkowości tego miejsca, jak i całego Parku Mużakowskiego przekona się każdy, kto tam zaglądnie choćby na chwilę. Poza przepięknym Parkiem Mużakowskim przedzielonym Nysą Łużycką na dwie części: polską i niemiecką, koniecznie należy wybrać się na ścieżkę geoturystyczną dawnej Kopalni Babina.

Drezdno

Leżące blisko granicy z Polską Drezno przyciąga do siebie turystów wieloma zabytkami, świetnymi zbiorami sztuki, interesującą historią i… imprezami w dzielnicy Neustadt. Warto chociaż na jeden dzień wybrać się do stolicy Saksonii i zobaczyć miasto, w którym rezydowali królowie polscy i przebywali nasi najwybitniejsi twórcy udający się na emigrację.

Miśnia

Położona nad brzegiem Łaby Miśnia swoją sławę zawdzięcza najstarszej w Europie fabryce porcelany. Od ponad 300 lat artyście i rzeźbiarze z zegarmistrzowską precyzją formują i dekorują porcelanowe dzieła sztuki. Miśnia to  kolebka Saksonii i urocze miasteczko z pięknym zamkiem, zabytkową katedrą, dobrym winem i niezapomnianymi widokami.

Rhododendronpark Kromlau

Malowniczy Park Rododendronów został założony w 1844 roku. Pod koniec XIX park powiększy został o plantację rododendronów, azalii i różaneczników. Dziś krzewy te znajdują się tu niemal wszędzie, tworząc rozległe malownicze kolorowe dywany. Największe wrażenie na zwiedzających robi obsadzony kwiatami tzw. Wąwóz Różaneczników oraz zbudowany z charakterystycznych bazaltowych kamieni przepiękny most łukowy nad jeziorem Rakotz zwany Diabelskim Mostem

Zamek Stolpen

Zamek Stolpen – średniowieczny zamek usytuowany w miejscowości Stolpen, pozostający częściowo w ruinie. Mieści się na wzgórzu o wysokości 356 metrów n.p.m.

Spływy kajakowe i pontonowe

Pomagamy w organizacji spływu. Zapewniamy transport ludzi i wypożyczonego sprzętu pływającego na miejsce rozpoczęcia spływu oraz odbiór po zakończeniu imprezy. Dostosujemy trasę do oczekiwań i umiejętności uczestników, a wykwalifikowana kadra zadba o profesjonalny przebieg wydarzenia. Istnieje także możliwość zorganizowania ogniska lub cateringu w trakcie spływu lub po zakończeniu.

Cena spływu ustalana jest indywidualnie.
*Cena obejmuje transport ludzi i wypożyczonego sprzętu na miejsce rozpoczęcia spływu oraz odbiór po zakończeniu imprezy. 
W ofercie: kajaki jednoosobowe i dwuosobowe oraz pontony mieszczące do 8 osób.

Na życzenie Klienta trasę spływu można skrócić lub wydłużyć.
Szlak wodny po Nysie Łużyckiej to: Bucze – Przewóz – Przesieka – Łęknica – Żarki Wielkie.